Nežinote, kur įdomiai praleisti laisvalaikį su šeima ir draugais? Apsilankykite Šiaulių renginių svetainėje www.siauliai-events.lt, kurioje rasite informaciją apie Šiauliuose vykstančius ir vyksiančius renginius. Linkime smagiai bei turiningai praleisti laiką Saulės mieste!                                           Šiaulių turizmo informacijos centre galite įsigyti suvenyrų su Lietuvos ir Šiaulių atributika. Maloniai kviečiame apsilankyti! 


Balsavimas

Kokios informacijos dažniausiai ieškote mūsų svetainėje? Apie ...

lankytinas vietas
pramogas
apgyvendinimą
kitas paslaugas
Rezultatai Balsavimai
 

EKSKURSIJOS „PAJAUSK ŠIAULIUS“

ETNOGRAFIJA IR GAMTA
 Ekskursiją Šiauliuose pradėsite Šiaulių universiteto Botanikos sode, kur susipažinsite su unikaliomis augalų kolekcijomis, pasimėgausite žolelių arbata bei sužinosite jos gėrimo tradicijas Lietuvoje. Žaliūkių malūnininko sodyboje jūs pamatysite restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – Žaliūkių vėjo malūną bei atkurtą malūnininko trobą, dalyvausite edukaciniame užsiėmime „Duonos kepimas“ arba duonos degustacijoje. Po sočių pietų Žaliūkių malūnininko sodyboje vyksite į Jaunųjų gamtininkų stotį-žirgyną. Čia turėsite galimybę pajodinėti žirgais, pasivažinėti karieta ar vežimaičiu (rogėmis). Apsilankysite Katinų muziejuje, sukaupusiame apie keturis tūkstančius katinų iš viso pasaulio. 


MOTERIŠKUMAS
 Pasivaikščiojimo po Šiaulių miestą metu išgirsite netradicinių pasakojimų, pažvelgsite į miestą ir jo istoriją kitu kampu – per moters prizmę. Apsilankysite viename labiausiai lankomų muziejų Šiauliuose – Chaimo Frenkelio viloje. Edukacinio užsiėmimo „Dvaro mada ir gyvensena“ metu susipažinsite su XVIII-XIX a. dvaro mada, išgirsite įdomių pasakojimų apie vaikų madą ir laisvalaikio žaidimus bei kursite spalvingas vėduokles. Pietausite Chaimo Frenkelio vilos restorane. Vėliau Lėlių muziejuje pamatysite Pasaulio tautų lėlių ekspoziciją, kurioje sukaupta daugiau nei 800 lėlių, pristatančių 70 šalių nacionalinę aprangą, istorinius kostiumus. Su beveik 4000 metų šokolado istorija, jo vartojimo tradicijomis susipažinsite Šokolado muziejuje. Čia bent trumpam galėsite tapti šokolado meistru ir išmėginti savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus bei jų paragauti.

 

VAIKAMS
 Pėstute pasivaikščiosite po Šiaulių miestą, aplankysite Šiaulių katedrą, Saulės laikrodžio aikštę, Talkšos ežero pakrantę ir joje stūksančią Metalinę lapę, pasigrožėsite Šiaulių bulvaro mažąja architektūra. Žaliūkių malūnininko sodyboje aplankysite restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – Žaliūkių vėjo malūną bei atkurtą malūnininko trobą. Galėsite pasirinkti Jūsų lūkesčius atitinkantį edukacinį užsiėmimą: „Duonos kepimas“, „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“, „Puodų lipdymas senoviniais būdais“, „Daraktorinė mokykla“ arba „Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas“. Papietavę Žaliūkių malūnininko sodyboje, aplankysite pasirinktą Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinį: Chaimo Frenkelio – vieno iš garsiausių visų laikų Šiaulių pramonininkų, vadinamo „odų karaliumi“ – vilą, tapusią išskirtine Šiaulių erdve, arba Dviračių muziejų, pasakojantį ekologiškos transporto priemonės – dviračio – atsiradimo istoriją ir raidą. 


ŽYDŲ PAVELDAS
 Ekskursiją pradėsite Šiaulių miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje. Apsilankysite Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Išgirsite pasakojimus apie žydus kromelius, apsukrų žydą Vulfą Nuroką ir kt. Vėliau keliausite į P. Višinskio gatvę, kur aplankysite Žydų bendruomenės namus ir Tolmud Toros mokyklą. Chaimo Frenkelio viloje apžiūrėsite ekspoziciją „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“, sužinosite košerinio maisto paslaptis, ruošimo specifiką, paragausite tradicinių žydų valgių. 
GRUPĖ: Priimama ne didesnė kaip 30 asmenų grupė.
REZERVACIJA: Ne vėliau kaip prieš 7 d. d.
OPERATORIUS: Šiaulių turizmo informacijos centras, tel. 8 41 523 110, el. paštas tic@siauliai.lt

„ŠIAULIAI – TAI, KAS SVARBIAUSIA“

Kas žmogui svarbiausia? Gal norėtumėte praskleisti gyvenimo svarbos šydą per neįprastą ar netikėtą ekskursiją? Likimas, istorija, tikėjimas ir kūrybingi žmonės nusprendė sudaryti „sutartį" dėl savo galių, fantazijos ir gebėjimų įprasminimo. Amžinųjų ir svarbiausių vertybių „kolekcija" yra padovanota Šiauliams.

Prisikėlimo aikštė
Skulptūra „Senelis ir anūkai"
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra
Saulės laikrodžio aikštė
Pėsčiųjų bulvaras Vilniaus gatvėje. Skulptūra „Motinystė" prie Didždvario gimnazijos, laikrodis „Gaidys"
Paminklas popiežiui Jonui Pauliui II
• Ekskursija pėsčiomis
• Trukmė - 2 val.
• Gido paslaugos (2 val.) - 35 Eur

Šiauliai – Saulės miestas


Ekskursijos metu lankomi objektai: fontanas „Saulės diskai“, vienas iš seniausių saulės laikrodžių Lietuvoje (Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra), aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje, Saulės laikrodžio aikštėje, „Gaidžio“ laikrodžio aikštė, mažoji architektūra pėsčiųjų bulvare.
* Ekskursija užsakoma iš anksto tel. 8 41 523 110 arba el. paštu tic@siauliai.lt

Šiaulių miesto dizainerio V. Purono paskaitos

Šiaulių miesto dizaineris Vilius Puronas kviečia į paskaitas apie Šiaulius, Šiaulių istoriją ir įvaizdį. Galimos paskaitų temos:
1) Šiaulių istorija: menas, architektūra, mistinės vietos, legendos, požemiai,
laikmečiai, Šiaulių bankai, Kryžių kalnas.
2) Šiaulių miesto įvaidzis:
kūryba ir dizaineris, istorija ir kūryba.
3) Apie meną ir kt.: menotyra, architektūra ir menas, kičas, stilistika.
4) Lietuvos heraldika.

Paskaitos trukmė: 1,5 val.
Paskaitos kaina: 28,96 € (100 Lt) + PVM

Yra galimybė patiems siūlyti paskaitos temą.

Daugiau informacijos galite gauti atvykę į Šiaulių turizmo informacijos centrą (Vilniaus g. 213), paskambinę tel. 41 523 110 arba el. paštu tic@siauliai.lt

Ekskursija „NUO ANGELŲ IKI VAIDUOKLIŲ“

Šiauliai - Jurgaičiai - Bubiai - Kurtuvėnai - Šiauliai
(Vyresniems nei 18 metų)

 Ekskursijos metu yra aplankomas Kryžių kalnas, „Angelų svetainė“ esanti šalia Kryžių kalno, Bubių piliakalnis, „Grafo Zubovo“ viešbutis - restoranas,  Kurtuvėnuose esanti Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia ir jos rūsiai, Kurtuvėnų dvaras ir svirnas. Galiausiai aplankoma smuklė „Kryžkelė“, kurioje ragaujami tradiciniai Kurtuvėnų krašto patiekalai.

Ekskursija „PAKVAILIOKIME GAMTOJE SU ANGELAIS IR ŽIRGAIS“

Šiauliai - Jurgaičiai - Bubiai - Kurtuvėnai - Šiauliai
(Vaikams)

 Mažuosius Šiaulių miesto ir rajono svečius kviečiame apsilankyti pasaulyje gerai žinomame Kryžių kalne, kuriame yra daugiau nei 100 000 kryžių, „Angelų svetainėje“, esančioje šalia Kryžių kalno, pasigrožėti Bubių piliakalniu. Nuvykus į Kurtuvėnus apsilankyti Jojimo paslaugų centre, apžiūrėti dvaro sodybą ir svirną. Nuvykus į smuklę „Kryžkelė“ paskanauti tradiciniais Kurtuvėnų krašto patiekalais.

Dargaičiai – kaimas išlikęs per amžius

Dargaičių kaimas yra apie 25 kilometrus nuo Šiaulių, Gruzdžių seniūnijoje. Išsidėstęs šiaurės - vakarų kryptimi pagal Kūros upelį, tekantį vakarinėje kaimo pusėje. Istoriniuose šaltiniuose Dargaičių kaimas minimas 1620 metais. Kad šioje teritorijoje ir anksčiau buvo įsikūrusi gyvenvietė liudija 1970 metais senoje kaimo sodybvietėje rastas akmeninis kirvelis su skyle kotui, keturkampe pentimi. Tokie kirveliai datuojami pačia neolito pabaiga – apie XV a. prieš Kristų.

I variantas (2 val.) 

1. Susipažinimas su kaimu.
2. Senovinių valgių degustavimas.
(barščiai su namine duona; silkė, kepta žarijose, su namine duona; arbata su kaimišku pyragu)
3. Suvenyras su kaimo atvaizdu.

Kaina:
4,34 € / 15 Lt vaikui
4,92 € / 17 Lt suaugusiam
5,79 € / 20 Lt užsieniečiui (rusų kalba)
______________________________

II variantas (2,5 val.)

1. Susipažinimas su kaimu.
2. Edukacinė programa – bandelių kepimas kaimiškoje krosnyje, arbata.
3. Suvenyras su kaimo atvaizdu.

Kaina:
4,34 € / 15 Lt vaikui
4,92 € / 17 Lt suaugusiam
5,79 € / 20 Lt užsieniečiui (rusų kalba)
______________________________

III variantas (2,5 val.)
1. Susipažinimas su kaimu.
2. Edukacinė programa – lėlių gaminimas senoviniu būdu, šešėlių menas
3. Suvenyras su kaimo atvaizdu.

Kaina:
4,34 € / 15 Lt vaikui
4,92 € / 17 Lt suaugusiam
5,79 € / 20 Lt užsieniečiui (rusų kalba)
______________________________

IV variantas (2,5 val.)

1. Susipažinimas su kaimu.
2. Edukacinė programa – molinių švilpynių lipdymas, molinių puodų dažymas
3. Suvenyras su kaimo atvaizdu.

Kaina:
4,34 € / 15 Lt vaikui
4,92 € / 17 Lt suaugusiam
5,79 / 20 Lt užsieniečiui (rusų kalba)
______________________________

V variantas (valandų skaičius sutartinis)
Kaimiškoje krosnyje keptas kumpis (apie 10 kg) su raugintais kopūstais ir bulvėmis – 115,85 € / 400 Lt
Užsakomas su III – IV variantais ar be jų. Užsakomas ne vėliau, kaip prieš 7 dienas.

Užsakymai priimami Šiaulių turizmo informacijos centre,
tel. 8 41 523 110, el. paštu tic@ siauliai.lt

Edukaciniai užsiėmimai Šokolado muziejuje

 Kviečiame į edukacinius užsiėmimus „Saldžioji laboratorija“ čia galėsite susipažinti su šokolado atsiradimo istorija, atrasti šokoladinių saldainių gamybos subtilybes, išbandykite savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus ir čia pat juos paragaukite. Ateikite ir pasijauskite šokolado gamybos meistru!
Trukmė ~ 1 val. Reikalinga išankstinė rezervacija. 

Edukacinis užsiėmimas „Saldžioji laboratorija“
Suaugusiems – 9,00 € (31,07 Lt), vaikams, studentams, pensininkams – 6,50 € (22,43 Lt).
Muziejaus lankymas ir edukacinis užsiėmimas - „Saldžioji laboratorija"
Suaugusiems – 10,00 € (34,52 Lt), vaikams, studentams, pensininkams – 8,00 € (27,62 Lt).

Užsakymai iš anksto priimami tel.: +370 41 523 212, 610 410 50, el. paštu sokoladomuziejus@ruta.lt, www.sokoladomuziejus.lt

DARBO LAIKAS:
I–V 10.00–19.00 val.
VI 10.00–17.00 val.

Ekologiško kremo gamyba ir ekologiškų aliejų degustacija

Šiaulių miesto centre įsikūrusi arbatinė jau daugiau nei dešimtmetį šiauliečius ir miesto svečius kviečia pasimėgauti kvapniomis arbatomis, sveikais kokteiliais ir vegetariniais patiekalais. Kiekvienas čia atras patinkantį kvapą, skonį ir paskanaus iš ekologiškų produktų pagamintų patiekalų. Mažus ir didelius, kurie nori gyventai sveikai gyventi, kviečiame sužinoti daugiau apie arbatos gaminimą, sveiko maisto ruošimą, siūlome išbandyti specialistų parengtas EDUKACINES PROGRAMAS.

EDUKACINĖ PROGRAMA „EKOLOGIŠKŲ ALIEJŲ DEGUSTAVIMAS IR KREMŲ GAMYBA“

Besidomintiems natūralia kosmetika ir odos priežiūra siūlome išmėginti edukacinę programą, kurios metu sužinosite daug naudingos informacijos apie ekologiškus aliejus ir išmoksite pasigaminti Jūsų odai tinkamą natūralų kremą. Pirmoje programos dalyje susipažinsite su 8 rūšių (alyvuogių, migdolų, saulėgrąžų, sezamo, argano, kokoso, nakvišų, erškėtuogių) sertifikuotais „Ekoagros“ aliejais, paragausite kiekvieno jų rūšį, sužinosite apie jų naudą sveikatai. Antroje programos dalyje stebėsite, kaip vaistininkai gamina natūralius kremus, ir su specialisto pagalba išmoksite pasigaminti jį patys. Kremų gamybai naudojamos tik natūralios medžiagos, pagrindinis komponentas yra ekologiškas aliejus. Kiekvienam iš programos dalyvių dovanosime šviežiai pagaminto kremo (indelyje - 30 g).

TRUKMĖ: ~1,5 val.
KAINA: 8 Eur (27,62 Lt) / asmeniui

Programos trukmė priklauso nuo dalyvių skaičiaus.
Registracija telefonu 8 614 12602.


„Paslaptingieji Gubernijos rūsiai“

Kviečiame aplankyti seniausią Lietuvoje veikiančią pramonės įmonę! Ekskursijos metu susipažinsite su XVII amžių menančia alaus darykla ir jos istorija, turėsite galimybę pasivaikščioti po pastatus įtrauktus į Lietuvos kultūros paveldo sąrašą, taip pat sužinosite kaip gimsta gira ir alus. Norintiems didesnių avantiūrų bus suteikta galimybė surasti lobį legendiniuose Gubernijos rūsiuose, kur kalbama, kad alų gėrė net Rusijos caras Aleksandras I. O galų gale degustacija neatsiejama ekskursijos alaus darykloje dalis jos metu turėsite progą įvertinti Gubernijos alų* bei girą!

Ekskursijos vykdomos darbo dienomis nuo 8 val. iki 14 val.
Kaina suaugusiems – 4,34 € / 15 Lt asm., vaikams – 2,90 € / 10 Lt asm.
Minimalus lankytojų skaičius – 10 žmonių.

* alaus degustacija vykdoma tik pilnamečiams.

Šokolado gamyba AJ šokolade

Edukacinio užsiėmimo metu lankytojai susipažįsta su šokolado istorija, jo gaminimo subtilybėmis. Pasirūpinama vienkartinėmis prijuostėmis ir kepuraitėmis. Paprastai čia žiūrovų nebelieka... Visi dalyviai savo rankomis gamina saldainius ir jais mėgaujasi... Kai tik šokoladas formelėse sustingsta, iškilmingai skelbiama pačio šviežiausio šokolado degustacija ir ant granitinio stalo gražiai sugula blizganti naujausia saldainių „karta", o tada jau nebelieka ir nemėgstančių šokolado... Savo pasigamintus saldainius svečiai parsineša namo, mes pasirūpiname specialiais maišeliais. Visos programos metu vyksta trys konkursai ir nugalėtojai gauna pačius saldžiausius prizus. Visi dalyviai yra apdovanojami pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado ekspertais.
Kaina: suaugusiems – 10,14 € / 35 Lt asmeniui, vaikams – 7,24 € / 25 Lt asmeniui.

Užsakymai priimami tel.: 8 698 10 331, 8 41 422 733.
Lankytojų skaičius: minimalus 10, maksimalus 60 asmenų.

Juodosios keramikos dirbtuvės Gruzdžiuose

  
Vykstant į Dargaičius, pakeliui kviečiame apsilankyti ir Gruzdžiuose pas Reginą ir Vytautą Mataičius juodosios keramikos dirbtuvėse.
Juodoji keramika – subtilus dalykas. Tik į rankas paėmęs tokį dirbinį suprasi, jog jis lipdytas iš molio, o ne lietas iš metalo. Šalyje yra keletas juodosios keramikos meistrų. Tarp jų – ir Gruzdžiuose įsikūrę Vytautas bei Regina Mataičiai. 
Čia apsilankiusieji supažindinami, kaip daromi keramikos dirbiniai, taip pat yra galimybė jų įsigyti.
Adresas: Jaunimo g. 17, Gruzdžiai, tel. 8 41 372 357, mob. 8 682 66 149.
Vaikams – nemokamai, suaugusiems – 0,29 € / 1 Lt.

Kavos degustacija AJ šokolade

Jei norite pajusti kavos degustavimo malonumą, sužinoti plačiau ir išsamiau apie kavą, kviečiame į kavos degustaciją. Degustacijos metu ragausite skirtingų kavos rūšių, įvertinsite jas pagal svarbiausius kriterijus – kartumą, rūgštumą, tirštumą, aromatingumą. Išmoksite pasirinkti kavos pupeles skirtingiems paruošimo būdams. Kavos degustacija padės susipažinti su esminiais kavos pupelių aromatais ir skirtumais. Degustacija suteikia žinių norintiems atrasti savo mėgstamą kavos skonį, o taip pat ypatingas nuotykis nosiai ir liežuviui. Ši degustacija suteiks Jums galimybę pasijusti tikrais kavos ekspertais ir savo skonio receptoriais pajusti visus degustuotojamos kavos atspalvius.
Mėgausitės nesuskaičiuojamais ir sunkiai aprašomais kavos aromato ir skonio deriniais!

Kita svarbi informacija:
Prieš degustaciją patariama nerūkyti, nenaudoti stipraus aromato kvepalų bei kremų po skutimosi, aštriai nevalgyti.

Degustacijos kaina vienam dalyviui – 10,14 € / 35 Lt (kaina su PVM).
Minimali dalyvių grupė 10 asmenų.

Išankstinė registracija tel.: 8 698 10 331, 8 611 41 414.

Ekskursija po Vertelių keramikos muziejų - studiją

    
Vertelių keramikos muziejus studija - trijų šeimos kartų, unikalių rankų darbo liaudiškų keramikos dirbinių oazė. Apsilankius pas mus, ne tik matysite keramikos dirbinių ekspoziciją, bet ir šalia įsikūrusiose keramikos dirbtuvėse galėsite patys išbandyti jėgas puodų žiedime, lipdyme. Prie kavos puodelio keramikos meistras papasakos Jums apie puodų žiedimo, dekoravimo, degimo techniką. Panorus suteiksime galimybę įsigyti patikusį keramikos dirbinį. Maloniai kviečiame visus, norinčius sužinoti daugiau apie lietuvių tautodailę.

Adresas: Pelkės g. 4, Kuršėnai, Šiaulių r. Dėl ekskursijos tartis iš anksto tel. +370 600 04 982.
Ekskursija – nemokama, vienu metu gali dalyvauti iki 20 lankytojų.

„KALĖDŲ DVASIOS APGAUBTI”

2015-11-23

Prie papuoštų  kalėdinių  eglučių prisiminsime  šventės papročius. Šv. Kalėdos - Išganytojo gimimo metas, viltingą šventės laukimą ir prasmę aptarsime prie Advento vainikų, apsilankydami miesto bažnyčiose. Su kuo asocijuojasi Kalėdos? Jos jaukios, kvapnios, stebuklingos. Pakviesime  jaukiai susėdus prie arbatos puodelio,  pasinerti į gamtos dovanų - vaistažolių - paslaptis.

  • Ekskursija pėsčiomis
  • Trukmė: iki 2 val.,
  • Kaina 1 asmeniui: 5 EUR (kai grupėje 20 žmonių ir daugiau)

0)


 

Ekskursija „Naisių vasaros dienos“

      

Nuo 2010 m. gegužės mėn. Naisiuose veikia vienas moderniausių dažasvydžio centrų Europoje. Ant dažasvydžio pastato stogo - ko gero didžiausias pasaulyje gandralizdis. Kol jame neapsigyveno gandrai, Naisiuose virš vieno gandralizdžio įrengta internetinė vaizdo kamera, leidžianti kiekvienam norinčiam stebėti gandrų gyvenimą kasdien.
Ekskursijos metu yra aplankomi Šiaulių rajono literatūros muziejus, Ramūno Karbauskio žemaitukų veislynas, baltų dievų skulptūrų muziejus, pirmasis šalyje inkilų muziejus, kultūros namai, kuriuose žmonėms koncertuoja Naisių vasaros teatras.

Ekskursija nemokama.
Ekskursijos trukmė 2 - 3 val.
Norintys pasiteirauti arba užsisakyti ekskursiją, kreiptis tel.: +370 611 33 333
 

© 2006 Šiauliai TIC                  

Šiaulių turizmo informacijos centras,  Vilniaus g. 213 Šiauliai,  
Tel.: 8 41 523 110, el. paštas tic@siauliai.lt

sprendimas: Coral solutions